Tulipany strona tematyczna

Na początku historii tulipanów w Europie kwiat ten był rzadki, ekskluzywny, dlatego symbolizował bogactwo, dostatek, luksus. Kwiaty były hodowane na dziedzińcach władców, jako symbol szlachetności i dobrego pochodzenia. Z biegiem czasu zaczęto hodować nowe odmiany.

Znaczenie tulipanów

Znaczenie tulipanówJak wiadomo, każdy kwiat ma swoje znaczenie. Warto zastanowić się nad tym, jaki wybrać bukiet na prezent dla przyjaciela, żony, matki, narzeczonej, kolegi, współpracownika.

Przede wszystkim tulipan jest uważany za symbol miłości i podziwu. Jest smutna starożytna legenda opowiadająca o królu Persji i jego ukochanej Shirin. Władca był szalenie zakochany w pięknej Shirin i marzył o spędzeniu z nią reszty życia. Ale przeszkodzili im rywale, rozpowszechniający plotki, że Shirin nie żyje.

Król Persji nie mógł przetrwać tego smutku i rzucił się z klifu. Czerwone krople krwi niepocieszonego księcia padły na suchą ziemię, w tym miejscu wyrosły czerwone tulipany, które stały się symbolem szalonej, namiętnej miłości. To właśnie Persja oficjalnie uważana jest za miejsce narodzin tego pięknego kwiatu.

Jakie kobiety lubią tulipany?

Jakie kobiety lubią tulipany?
Miłośniczki tych wiosennych kwiatów są dumne, charyzmatyczne, mają niezwykłą naturę, są komunikatywne.Taka kobieta to prawdziwa dyplomatka, która w każdej sytuacji zachowuje poczucie własnej wartości, umie znaleźć wspólny język z różnymi osobami, niezależnie od wieku, płci, statusu społecznego.

Kobiety tego typu wyglądają na otwarte, ale są pełne tajemnic, otwierają się tylko na wybranych ludzi, którzy są godni zaufania. Nie boją się samotności, ponieważ są bardzo niezależne i samowystarczalne, ale nie są samotne stale się rozwijają i cieszą się swoimi hobby.

Wartość języka kwiatów

Wartość języka kwiatówJęzyk kwiatów, stworzony w czasach starożytnych, oferuje kilka wariantów znaczenia tulipanów, w zależności od koloru kwiatu. Przy pomocy odpowiednio dobranego kwiatu można opowiedzieć o swoich uczuciach, wyrazić wdzięczność, współczucie.

Tulipany występują w różnych kolorach: czerwonym, żółtym, pomarańczowym, białym, różowym, niebieskim, ciemnofioletowym, czarnym. Są tulipany, które łączą kilka kolorów.

Decydując się na podarowanie tulipanów, większość ludzi kieruje się wyglądem pąków i nie zwraca uwagi na kolor płatków, ale kolory tulipanów są obarczone pewnymi wartościami.

Podarowanie pięknego bukietu tulipanów dla ukochanej dla konkretnej osoby trzeba zwrócić uwagę na ich symbolikę aby nie wysłać za ich pomocą mylnego przekazu.

Symbolika koloru tulipanów

Symbolika koloru tulipanówRóżowe tulipany - znak szczęścia, radości, czułości. Taki tulipan oznacza szczęśliwą osobę, która jest zadowolona z życia. Różowe tulipany można zaprezentować przyjaciółkom, siostrom, ukochanym kobietom.

Białe tulipany - symbolizują czułość, czystość i w połączeniu ze znaczeniem tulipana, oznacza czystą, szczerą miłość. Białe tulipany przynoszą szczęście w miłości. Czysty biały kolor mówi o spokoju, bezwarunkowej miłości i szczerości uczuć, które nie znają żadnych przeszkód. Patrząc na białe tulipany, można poczuć niesamowitą falę ciszy i spokoju, jako że biały kolor również symbolizuje duchowość i inspirację.

Czerwony kolor tulipana

Jest oznaką namiętnej miłości, zapału, ognia, burzy emocji. To nie jest tylko symbol czułego uczucia, jest to oznaka pożądania i podziwu.

Żółte tulipany

Nie są oznaką rozłąki i zdrady, są kwiatami radości, symbolem szczęśliwego uśmiechu bliskiej osoby. Kolor światła słonecznego jest tylko pozytywny. Żółte tulipany wręcza się artystom, tak więc ucieleśniają promienie sukcesu i chwały.

Liliowe tulipany

Są uważane, jako znak uczucia, ciepła. Liliowy kolor symbolizuje lojalność. Uważa się, że im głębszy i bogatszy kolor, tym silniejsze uczucie. Dla partnerów biznesowych i pracowników biznesowy bukiet tulipanów z fioletowymi kwiatami stanie się symbolem długotrwałych relacji biznesowych.

Pomarańczowe tulipany

Symbolizują ciepło duszy, radość spotkania, życzliwość. Budzą entuzjazm i pożądanie, przekazują życzenie dobrego zdrowia i humoru na cały dzień.

Tulipany nadal mają wiele odcieni niewymienionych powyżej. Pstrokate tulipany mówią o pięknych oczach, a kremowe tulipany są używane do wyrażania zaangażowania. W każdym razie, bez względu na kolor tulipana, kwiat ten jest uważany za jeden z najpiękniejszych na Ziemi.

Różnorodne kolory i odcienie tulipanów mogą być, jak farby na palecie artysty, mieszane w kompozycję kwiatową i tworzyć bukiet tulipanów, odsłaniając wszystkie odcienie nastroju.