Tulipany strona tematyczna

Nazwa Parku Keukenhof pochodzi jeszcze z czasów średniowiecza, kiedy to księżna Jakoby van Beiren w tym samym miejscu była w posiadaniu ogródka zioło-warzywnego.

Dosłowne tłumaczenie terminu "keukenhof" określane jest jako "ogród kuchenny". Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych w Holandii, w której podziwiać można różne odmiany i gatunki tulipanów.

Co można zobaczyć w ogrodzie Keukenhof? Tulipany i nie tylko.

Co można zobaczyć w ogrodzie Keukenhof? Tulipany i nie tylko.Ogród Keukenhof to zdecydowanie największe na świecie skupisko kwitnących roślin cebulowych. Wszystkie rośliny sadzone są ręcznie przez zespół około 30 doświadczonych ogrodników, a znaleźć tam możemy chociażby 4,5 miliona tulipanów w przeróżnych gatunkach!

Rokrocznie wygląd ogrodu się nieco zmienia i zobaczyć możemy inne kompozycje kwiatów. Wszystko jest zaplanowane tak, aby przez cały okres dostępności ogrodu dla turystów, część roślin ciągle kwitła i zachwycała.

Kiedy można odwiedzać ogród Keukenhof?

Kiedy można odwiedzać ogród Keukenhof?Ogród Keukenhof dla zwiedzających czynny jest zaledwie 2 miesiące w ciągu roku! Zazwyczaj jest to okres od połowy marca do połowy maja. W roku 2018 ogród czynny był w terminie od 22 marca do 13 maja.

W ciągu tych 2 miesięcy, kiedy ogród jest dostępny dla zwiedzających, nie ma konkretnego, najlepszego terminu odwiedzin - przez 2 miesiące zawsze możemy znaleźć tam kwitnące tulipany. Wszystkie pola wysiewane są stopniowo w taki sposób, żeby wprawiły w zachwyt przez cały czas.

Gdzie leży ogród Keukenhof?

Gdzie leży ogród Keukenhof?Keukenhof położone jest w miejscowości Lisse, która oddalona jest od Amsterdamu o około 35 kilometrów. Trafić do ogrodu można za pomocą komunikacji publicznej, bezpośrednio z takich miejscowości jak Amsterdam, Haga, Leiden czy lotnisko Schiphol.

Wybierając się własnym autem w podróż nie ma potrzeby do zmartwień, wystarczy dojechać do Lisse, a następnie w kierunku ogrodu prowadzą znaki, które pomagają bez trudu dotrzeć na upragnione miejsce wycieczki.

Dlaczego warto zobaczyć ogród Keukenhof?

Dlaczego warto zobaczyć ogród Keukenhof?Ogród Keukenhof to jedno z najpiękniejszych miejsc w całej Holandii i bez wątpienia także jeden z najpiękniejszych ogrodów świata. Poza pięknymi ekspozycjami roślin, na terenie ogrodu dostępne są także restauracje czy sklepy.

Dodatkowo napotkać tak można takie atrakcje jak coroczna kwiatowa parada, przepływ łodzią wśród kwitnących pól tulipanowych oraz wielki zabytkowy wiatrak, z którego widoki są fantastyczne.

Ogród Keukenhof to warty odwiedzenia punkt. W trakcie zwiedzania zobaczyć można wiele pięknych widoków i atrakcji, a samo zwiedzanie zajmuje przynajmniej parę godzin, w trakcie których można również odpocząć i się zrelaksować! Nic zatem dziwnego, że ogród jest tak popularną atrakcją turystyczną, która rozsławia Holandię.